רשלנות רפואית אי אבחון אוטם שריר הלב

כאשר אדם פונה לרופא שלו, הוא מצפה לקבל ממנו טיפול מסור ומקצועי. מטופלים רבים סומכים על הרופאים שלהם בעיניים עצומות ובטוחים שהם משקיעים את כל המאמצים על מנת לאבחן ולטפל במחלות שלהם. אך לעוגמתנו, אנו שומעים על מקרים רבים בהם הצוות הרפואי מתרשל בעבודתו וגורם נזק למטופל שלו.

במאמר זה תוכלו לקבל מידע על רשלנות רפואית אי אבחון אוטם שריר הלב.

 

מהו אוטם שריר הלב?

אוטם שריר לב הוא מצב בו אחד מהעורקים הכלילים נחסם, לכן אזור מסוים בשריר הלב עובר נמק ונוצרת שם צלקת. אזור זה אינו יכול להתכווץ ולתפקד בצורה תקינה כחלק משריר הלב שמשמש כמשאבה המזרימה דם לשאר האיברים. אצל הרוב המוחלט של המטופלים, אוטם הלב נגרם מקריש דם שנוצר בעורק הכלילי כתוצאה מהצטברות של רובד שומני בדופן העורקים (טרשת עורקים).

מעשנים, חולי סכרת, בעלי משקל יתר, בעלי לחץ דם גבוה וכן אנשים בעלי היסטוריה משפחתית של מחלות לב, נמצאים בקבוצה סיכון לחלות באוטם שריר הלב.

 

כיצד מאבחנים אוטם שריר הלב?

כאשר הרופא מבחין שלמטופל יש תסמינים של אוטם שריר הלב, עליו לבצע בדיקת דם ולנסות לזהות אנזימים שהשתחררו למחזור הדם. לחלופין, ניתן לבצע בדיקת אק"ג ולזהות האם יש אזור בשריר עם חוסר באספקת דם. התסמינים הנפוצים לאוטם שריר הלב הם: בחילות, זיעה, חרדה, הקאות, קוצר נשימה וכאבים פתאומיים בחזה ובזרוע השמאלית.

אך מלבד התסמינים המוכרים קיימים תסמינים אחרים של אוטם שריר לב שקט. במקרים רבים תסמינים אלו זוכים להתעלמות הרופאים ולאבחון שגוי. אוטם לב שקט שכיח יותר בקרב: נשים, סוכרתיים ומבוגרים.

 

מקרי רשלנות נפוצים

אי אבחון של אוטם שריר הלב עלול לעורר נזק בלתי הפיך ופספוס של הזדמנות להעניק למטופל טיפול מציל חיים. כאשר רוצים לבסס תביעת רשלנות רפואית בגין אי אבחון של אוטם שריר הלב יש  לבדוק האם הרופא פעל בהתאם לפרקטיקה הרפואית המקובלת ועמד בעקרון הרופא הסביר.

להלן מספר דוגמאות למקרים נפוצים של רשלנות רפואית באבחון אוטם שריר הלב:

  • המטופל התלונן לרופא על כאבים באזור החזה והרופא לא ביצע בדיקת אק"ג על מנת לשלול אוטם שריר הלב.
  • המטופל נמצא בקבוצת סיכון לאוטם שריר הלב והרופא לא העניק לו טיפול מונע.
  • הרופא לא ביצע צנתור אבחוני בעורקי הלב על מנת לשלול אוטם.
  • המטופל מתלונן במיון על כאבים באזור החזה ולא מפנים אותו לבדיקות וטיפול.

 

תביעת רשלנות

על מנת להצליח בתביעה ולקבל פיצויים, יש להוכיח שהתקיימה רשלנות של צוות רפואי, שנגרם לכם נזק גופני או נפשי, ושיש ביניהם קשר סיבתי. כלומר, יש להוכיח לבית המשפט בעזרת ראיות אמינות שהנזק שנגרם לכם נגרם כתוצאה מהרשלנות הרפואית ולא כחלק מהמחלה עצמה.

 

מה עושים?

אם אתם סבורים שהתבצעה רשלנות באבחון אוטם שריר הלב אצלכם או אצל אדם קרוב אליכם, פנו לאונגר שויגמן, משרד עורכי דין. משרדנו מתמחה בתחומי רשלנות רפואית שונים ומסייע ללקוחותינו לתבוע את האשמים ברשלנות ולקבל את הפיצויים המגיעים להם. אמנם לא תוכלו לתקן את הנזק הגופני שנגרם לכם, אך בעזרת מאמץ ונחישות תוכלו לפחות לקבל פיצויים על הסבל וההפסדים הכספיים.

משרד אונגר שויגמן יפעל בנחישות חסרת פשרות וישקיע מאמצים ומשאבים רבים על מנת לממש את הזכויות שלכם ולנצח במלחמה שלכם. בעזרת הידע והניסיון שלנו בתחום, נוכיח לבית המשפט שהתקיימה רשלנות רפואית ונפעל על מנת שתקבלו את הפיצוי המקסימלי.

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

רשלנות רפואית מחלת לימפומה

מחלת הלימפומה היא סוג של סרטן ועל כן עשויה להיות מאוד מסוכנת עבור אלו המאובחנים בה. בטיפול ובאבחון מחלה זאת נדרש מהרופאים לגלות מקצועיות וזהירות

רשלנות רפואית מפרצת במוח

טיפול במפרצת במוח חייב להיעשות בתשומת לב וזהירות גבוהות מאוד לאור העובדה כי מדובר באזור מאוד רגיש אשר טעות יכולה לגרום לנזק חמור ובלתי הפיך.

רשלנות רפואית בשבץ מוחי

שבץ מוחי הוא לא דבר מתוכנן ולעיתים גם מאוד קשה להציל את המצב לאחר שהוא כבר מתרחש כך שהוא עשוי להשאיר נזק משמעותי אצל המטופל,

רשלנות רפואית בניתוח ראש

ניתוחי ראש הם ניתוחים מאוד מורכבים אך ברור כי עריכתם נעשית בתור מוצא אחרון ומתי שהם באמת נדרשים. לצערנו, לא תמיד ניתוחי ראש מסתיימים כפי

רשלנות רפואית בניתוח קיסרי

ניתוח קיסרי הוא הליך לידה אשר נשים רבות עוברות, הן כאלה אשר מתוכננות לכך לאור מצבן הרפואי או סיבות אחרות, אך הן במקרים בהם יש

רשלנות רפואית באבחון גידול בריאה

גידול בריאה יכול להשפיע רבות על מטופל עוד טרם גילויו והוא מביא עמו תסמינים רבים הקשורים בעיקר לנשימה של המטופל. במקרים בהם לא זוהו התסמינים

לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:
או השאירו פרטים בטופס:
דילוג לתוכן