רשלנות רפואית בטיפת חלב

במאמר זה תוכלו לקבל מידע על מקרי רשלנות רפואית בטיפת חלב, על הדרך הנכונה להוכיח שהתקיימה רשלנות וכן על הליך הגשת התביעה נגד טיפת חלב.

כמדינת רווחה, ישראל מסבסדת לאזרחיה שירותים רפואיים רבים מסוגים שונים. אחד מהשירותים הללו הוא תחנות טיפות חלב המספקות רפואה מניעתית לילדים החל מגיל הלידה עד שהם מגיעים לגיל 4. טיפת חלב פועלת בישראל משנת 1916 עד היום, כאשר כיום קיימות בישראל יותר מ- 600 תחנות טיפת חלב פעילות שדואגות לאיתור ומניעה מוקדמת של מחלות אצל התינוקות והפעוטות.

טיפת חלב אמנם נחשבת מרכז חיוני וחשוב עבור בריאות האם והתינוק, אך לצערנו אנו שומעים על מקרי רשלנות רפואית רבים ובניהם: המלצות לא יעילות, חריגה מנהלי הטיפול הרגילים, היצמדות אגרסיבית לאחוזונים ועוד. כאשר הורים מגיעים לטיפת חלב הם מצפים לקבל יחס רציני וטיפול מקצועי ומסור, אך כאמור גם בטיפת חלב קיימים מקרי רשלנות.

כאשר רשלנות רפואית בטיפת חלב מעוררת לתינוק או לפעוט שלכם נזק, עליכם לשקול הגשת תביעת רשלנות. בעזרת תביעת הרשלנות תוכלו לקבל פיצויים שעומדים בדרך כלל על מספר מאות אלפי שקלים.

 

מקרי רשלנות רפואית

מקרי הרשלנות הרפואית שעלולים להתקיים בטיפת חלב מתחלקים לשלוש סוגים עיקריים:

 

מתן טיפול לקוי

רשלנות מסוג זה כוללת: בדיקה פולשנית ללא צורך, מתן תרופה לא מתאימה, מתן מינון תרופתי שגוי, הזרקת חיסון ללא צורך וכיוצא בזה.

 

העדר טיפול

תפקידה של טיפת חלב הוא לעקוב אחר התינוק ואחר התפתחותו ולבצע בדיקות שונות שתפקידן לוודא שהתינוק מתפתח בצורה תקינה ובריאה. כאשר טיפת חלב לא מבצעת מעקב אחר התינוק או לא מפנה אותו לבדיקות מתאימות ורלוונטיות, זו נחשבת רשלנות רפואית.

 

חריגה מהפרקטיקה הרפואית המקובלת

סוג זה של רשלנות רפואית בטיפת חלב מדבר על מקרים בהם הרופא או האחות של טיפת חלב לא עדכנו והעניקו הדרכה לגבי הטיפול בתינוק, לגבי סכנות והשלכות של חיסונים ובדיקות וכדומה. במידה ובמקרים כאלו נגרם נזק לתינוק, ניתן לתבוע את טיפת חלב על חריגה מהפרקטיקה הרפואית המקובלת. יש לצרף חוות דעת של מומחה הטוען שהנזק היה יכול להימנע.

 

כיצד תוכיחו את קיומה של הרשלנות?

על מנת להוכיח לבית המשפט את הרשלנות של טיפת חלב, עליכם להביא ראיות המוכיחות את קיומו של קשר סיבתי. למעשה, בסיס ההוכחה מתחלק לשלושה מרכיבים מרכזיים:

  1. יש להוכיח שהרופא או אחות המטפלת בטיפת חלב לא עמדו במבחן "הרופא הסביר" ופעלו בניגוד לנהלים ולפרוטוקולים הרפואיים המקובלים בזמנם.
  2. יש להוכיח את קיומו של נזק במטופל לרבות: ליקוי שמיעה, פגיעה מוחית, קשיי דיבור, עיכוב גדילה וכדומה.
  3. יש להוכיח לבית המשפט את קיומו של קשר סיבתי בין הרשלנות של הרופא לבין הנזק שנגרם למטופל. כלומר עליכם להוכיח שהנזק נגרם כתוצאה מהרשלנות ולא בעקבות סיבות אחרות.

 

חשיבות קבלת סיוע מעורך דין מקצועי

כאשר מגישים תביעת רשלנות נגד טיפת חלב, נלחמים בהגנה המשפטית של קופת החולים שתעשה הכל ולא תבחל במאמצים ובמשאבים על מנת להפריך את טענותיכם. על מנת לנצח במלחמה זו ולקבל את הפיצויים המגיעים לכם, עליכם להיעזר בעורך דין מקצועי ומנוסה בעל ידע רב בתחום.

משרד אונגר שויגמן, משרד עורכי דין מקצועי ומנוסה בתחום הרשלנות הרפואית ידע כיצד לסייע לכם ויפעל בנחישות על מנת להשיג עבורכם את הפיצוי המקסימלי. המשרד הציב לעצמו מטרה: להשיב לפחות מעט מן הצדק לנפגעי הרשלנות למרות שאת הנזק הגופני ואת הסבל שנגרם להם לא ניתן לתיקון.

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

רשלנות רפואית מחלת לימפומה

מחלת הלימפומה היא סוג של סרטן ועל כן עשויה להיות מאוד מסוכנת עבור אלו המאובחנים בה. בטיפול ובאבחון מחלה זאת נדרש מהרופאים לגלות מקצועיות וזהירות

רשלנות רפואית מפרצת במוח

טיפול במפרצת במוח חייב להיעשות בתשומת לב וזהירות גבוהות מאוד לאור העובדה כי מדובר באזור מאוד רגיש אשר טעות יכולה לגרום לנזק חמור ובלתי הפיך.

רשלנות רפואית בשבץ מוחי

שבץ מוחי הוא לא דבר מתוכנן ולעיתים גם מאוד קשה להציל את המצב לאחר שהוא כבר מתרחש כך שהוא עשוי להשאיר נזק משמעותי אצל המטופל,

רשלנות רפואית בניתוח ראש

ניתוחי ראש הם ניתוחים מאוד מורכבים אך ברור כי עריכתם נעשית בתור מוצא אחרון ומתי שהם באמת נדרשים. לצערנו, לא תמיד ניתוחי ראש מסתיימים כפי

רשלנות רפואית בניתוח קיסרי

ניתוח קיסרי הוא הליך לידה אשר נשים רבות עוברות, הן כאלה אשר מתוכננות לכך לאור מצבן הרפואי או סיבות אחרות, אך הן במקרים בהם יש

רשלנות רפואית באבחון גידול בריאה

גידול בריאה יכול להשפיע רבות על מטופל עוד טרם גילויו והוא מביא עמו תסמינים רבים הקשורים בעיקר לנשימה של המטופל. במקרים בהם לא זוהו התסמינים

לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:
או השאירו פרטים בטופס:
דילוג לתוכן