רשלנות רפואית במסגרת טיפולי הפריה חוץ גופית

בזכות התקדמות והתפתחות הטכנולוגיה, זוגות שלא מצליחים להביא ילדים בצורה טבעית יכולים לעבור טיפולי פוריות מלאכותיים. אחת הטכניקות השכיחות בטיפולים מסוג זה היא טיפול הפריה חוץ גופית. בטכניקה זו מפגישים את הביצית והזרעון במעבדה עם תנאים מתאימים כתחליף לפגישה הטבעית שמתקיימת בגוף האישה. אך מה עושים כאשר חווים מקרה של רשלנות רפואית במסגרת טיפולי הפריה חוץ גופית? זאת עוד במאמר שלפניכם.

 

רשלנות רפואית במסגרת טיפולי הפריה חוץ גופית

כאשר זוגות פונים לרופא ומבקשים לעבור טיפולי הפריה חוץ גופית, הם מצפים שהרופא יעניק להם יחס רציני ויטפל בהם בצורה מקצועית. אך לצערנו, אנו שומעים על מקרים רבים בהם התקיימה רשלנות רפואית במסגרת טיפולי הפריה חוץ גופית. במקרים אלו, זוגות שסומכים על הרופאים שמטפלים בהם בעיניים עצומות נאלצים לגלות שהרופא התרשל בעבודתו וגרם להם נזק.

בדומה למקרים אחרים של רשלנות רפואית, גם כאשר מדובר בטיפולים הללו, יש להגיש תביעה נגד הצוות הרפואי שהתרשל ולדרוש פיצויים. במאמר זה תוכלו לקבל מידע מפורט על רשלנות רפואית במסגרת טיפולי הפריה חוץ גופית, ועל הטיפול הנכון במקרים כאלו.

 

על טיפולי הפריה חוץ גופית

טיפולי ההפריה החוץ גופית מתחלקים למספר שלבים מרכזיים. בשלב הראשון הרופא יפנה את הזוג לבדיקות שגרתיות שהם צריכים לעבור לרבות: בדיקת זרע, שלילת מחלות תורשתיות, דגימת דם לקביעת רמות ההורמונים ועוד.

לאחר שההורים יעברו את כל הבדיקות הנדרשות ויקבלו ייעוץ גנטי מקיף, הרופא יתחיל לגרות את השחלות בעזרת תרופות מתאימות. בשלבים הבאים הרופא ישאב את הביציות, יעביר אותן למעבדה ויפגיש אותן עם תאי הזרע שנלקחו מהגבר על מנת לבצע הפריה. לבסוף, בהליך פשוט ונטול כאבים יחזירו את העוברים לרחם.

הפריה חוץ גופית מעלה את הסיכויים למצבים מסוכנים שונים כגון: הריון מרובה עוברים, הריון מחוץ לרחם, לידה מוקדמת ועוד.

 

רשלנות בטיפולי הפריה חוץ גופית

כמו בכל הליך רפואי, גם בטיפולי ההפריה החוץ גופית עלולה להתקיים רשלנות רפואית. להלן מספר דוגמאות נפוצות של מקרי רשלנות רפואית במסגרת טיפולי הפריה חוץ גופית:

  • אי קבלת הסכמה מדעת: כאשר הרופא לא מסביר כראוי לזוג מהו מצבם הרפואי, מהם הטיפולים שהם צפויים לעבור ומהם הסכנות שכרוכות בהם, ניתן לתבוע אותו על רשלנות רפואית בגין אי הסכמה מדעת. במקרים כאלו אין צורך להוכיח קשר סיבתי לגרימת נזק.
  • אי הפניה לבדיקות: כאמור, טרם התחלת הטיפולים על הזוג לעבור מספר בדיקות הכרחיות. במקרה שבו הרופא לא הפנה את הזוג לכל הבדיקות המתאימות וכתוצאה מכך הסב להם נזק, הזוג יכול לתבוע אותו על רשלנותו ולדרוש פיצויים.
  • מתן טיפול לקוי: ניתן לתבוע את הצוות הרפואי בגין רשלנות במתן הטיפול במקרים מסוימים כגון: שאיבת ביציות בצורה שגויה, השמדת מבחנה עם ביציות ועוד. במקרים אלו יש להוכיח קשר סיבתי בעזרת חוות דעת של מומחה רפואי בתחום.

 

מה צריך להוכיח?

בדומה למקרים אחרים של רשלנות רפואית, גם בתביעות של רשלנות במסגרת טיפולי הפריה חוץ גופית יש להוכיח שלושה מרכיבים מרכזיים:

  1. הצוות הרפואי התרשל בעבודתו ופעל בצורה לא סבירה.
  2. נגרם נזק לאישה או לעובר.
  3. קיים קשר סיבתי בין הרשלנות לבין הנזק שנגרם לאישה.

 

מה עושים?

אם אתם חושבים שהצוות הרפואי שביצע עבורכם טיפולי הפריה חוץ גופית, התרשל בעבודתו וכתוצאה מכך הזיק לכם, צרו קשר עם אונגר שויגמן, משרד עורכי דין. אנו נפעל בנחישות חסרת פשרות ונשקיע מאמצים רבים על מנת להשיג עבורכם את הפיצויים המגיעים לכם. בעזרת הידע והניסיון המקצועי שלנו נבחר בשבילכם מומחה רפואי מקצועי לכתיבת חוות דעת מתאימה ונשיג עבורכם תוצאות מיטביות בעלויות נמוכות ובזמן קצר.

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

רשלנות רפואית מחלת לימפומה

מחלת הלימפומה היא סוג של סרטן ועל כן עשויה להיות מאוד מסוכנת עבור אלו המאובחנים בה. בטיפול ובאבחון מחלה זאת נדרש מהרופאים לגלות מקצועיות וזהירות

רשלנות רפואית מפרצת במוח

טיפול במפרצת במוח חייב להיעשות בתשומת לב וזהירות גבוהות מאוד לאור העובדה כי מדובר באזור מאוד רגיש אשר טעות יכולה לגרום לנזק חמור ובלתי הפיך.

רשלנות רפואית בשבץ מוחי

שבץ מוחי הוא לא דבר מתוכנן ולעיתים גם מאוד קשה להציל את המצב לאחר שהוא כבר מתרחש כך שהוא עשוי להשאיר נזק משמעותי אצל המטופל,

רשלנות רפואית בניתוח ראש

ניתוחי ראש הם ניתוחים מאוד מורכבים אך ברור כי עריכתם נעשית בתור מוצא אחרון ומתי שהם באמת נדרשים. לצערנו, לא תמיד ניתוחי ראש מסתיימים כפי

רשלנות רפואית בניתוח קיסרי

ניתוח קיסרי הוא הליך לידה אשר נשים רבות עוברות, הן כאלה אשר מתוכננות לכך לאור מצבן הרפואי או סיבות אחרות, אך הן במקרים בהם יש

רשלנות רפואית באבחון גידול בריאה

גידול בריאה יכול להשפיע רבות על מטופל עוד טרם גילויו והוא מביא עמו תסמינים רבים הקשורים בעיקר לנשימה של המטופל. במקרים בהם לא זוהו התסמינים

לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:
או השאירו פרטים בטופס:
דילוג לתוכן