נזקי גוף

תביעות נזקי גוף אינן תביעות נפוצות במיוחד משום שאזרחים רבים שנפגעים מעדיפים להימנע מלעבור את הליך זה הכרוך בהשקעת מאמצים רבים. אך לתביעות אלו יש חשיבות רבה ולמרות שהן אינן יכולות לבטל את הפגיעה בזכותן הנפגע יכול לעשות צדק, לבצע תיקון מסוים ולמנוע מצב של הפסדים כלכליים רבים מהתאונה. במאמר זה תוכלו לקבל מידע ופירוט רחב על תביעות נזקי גוף, על התנאים לקבלת פיצוי ועל חשיבות התפקיד של עורכי הדין בתביעות מסוג זה.

 

מהם נזקי גוף?

הגדרת המונח "נזקי גוף" הינה רחבה למדי, ותביעות בגין נזקי גוף יכולות להיות מגוונות במיוחד. למעשה, כמעט כל תאונה אשר גורמת לפגיעה או לפציעה נכללת תחת הקטגוריה "נזקי גוף", בין אם התרחשה במקום ציבורי, במקום פרטי, בחוף הים, בבריכה, במועדון, על המדרכה או אפילו בתוך בית מגורים.

כאשר אדם נפגע ונפצע כתוצאה מרשלנות, הוא יכול להגיש תביעה נגד הגוף שהתרשל ולקבל פיצויים בהתאם לרמת ההפסד שלו מהפגיעה.

 

התנאים לקבלת פיצוי

על מנת לזכות בפיצוי בגין תאונה יש להוכיח שלושה מרכיבים: קיומו של נזק שנגרם, קיומה של רשלנות אשר הביאה לפגיעה, וקיומו של קשר סיבתי בין הרשלנות לבין הנזק הגופני שנגרם. על מנת להוכיח את המרכיבים הללו, מומלץ להיעזר בחוות דעת של מומחה רפואי המוכיחה את קיומו של הנזק ושל הקשר בין הרשלנות להופעתו.

 

תביעת הגוף שהתרשל

במסגרת תביעה בגין נזקי גוף, ניתן לתבוע גופים ציבוריים, כגון עיריות ורשויות מקומיות, כמו גם גופים ממשלתיים כגון משרד הפנים האחראי על אכיפה והסדרת תקנות, וכן גופים פרטיים המפעילים אולמות אירועים, קייטנות, בתי ספר לספורט, אתרי בילוי ועוד. כל מקרה והגורם האחראי לו. אם נפגעתם, נפצעתם או נגרם לכם נזק בגלל רשלנות, על האחראים למחדל לפצות אתכם על מנת לסייע לכם בהתמודדות עם הפציעה והשלכותיה.

 

סוגי תביעות נזקי גוף

קיימים סוגים רבים של תביעות נזקי גוף. להלן מספר דוגמאות למקרים נפוצים בהם נהוג להגיש תביעת נזקי גוף:

 

תביעת נזקי גוף בתאונת דרכים

בתביעות מסוג זה תובעים את ביטוח החובה של הנפגע או של הרכב שפגע בו (בהתאם לסוג התאונה). בתביעות מסוג זה לא עוסקים בנושאי האשמה והרשלנות.

 

תביעת נזקי גוף במוסד חינוכי

כאשר תלמיד נפגע במוסד חינוכי, ניתן לתבוע את פוליסת התאונות לתלמידים מטעם המדינה או לחלופין לתבוע את המוסד על רשלנותו.

 

תביעת נזקי גוף בחוף הים

כאשר אדם טובע או נפצע בחוף הים ניתן לתבוע את החברה המתחזקת את החוף ולהאשים על רשלנותה.

 

תביעת נזקי גוף בגין רשלנות ברחוב

אדם שהלך ברחוב ונפצע כתוצאה ממפגע ברחוב כגון רצפה משובשת, יכול לתבוע את העירייה או את הקבלן שביצע את העבודות במקום.

 

כיצד נקבע את גודל הפיצוי?

סכום הפיצויים של תביעות נזקי גוף משתנה בהתאם לתנאי הפגיעה ומורכב משלושה פרמטרים מרכזיים:

 

הפסדים כספיים מהתאונה

נזקי הגוף עלולים לעלות לנפגע בהפסדים כספיים שונים לרבות: אובדן כושר עבודה, פספוס ימי עבודה ועוד. את ההפסדים הכספיים שנגרמו בעבר ניתן לחשב בקלות ובמהירות, אך חישוב ההפסדים בעתיד מעט יותר מורכב ומתבסס בדרך כלל על הניסיון והידע של עורך הדין.

 

הוצאות

לאחר הפציעה, התובע נדרש לשלם על מגוון טיפולים הכרחיים על מנת לטפל בנזקי הגוף לרבות: הזמנת אמבולנס, קניית תרופות, מימון טיפולים רפואיים וכדומה.

 

סבל

פיצוי בגין סבל בדרך כלל נע בין מאות לעשרות אלפי שקלים בהתאם לחומרת המקרה ולרמת הסבל שנגרם לנפגע. ניתן לדרוש פיצויים בגין הסבל גם כאשר מדובר בסבל חולף.

 

הקפידו לתעד

על מנת להגיש תביעת נזקי גוף, חשוב לתעד את הפגיעה ואת הנזקים שהיא עוררה ולשמור את כל המסמכים הרלוונטיים. התיעוד יקל עליכם בתביעה ויעניק בסיס לטענותיכם. כמו כן, התיעוד יסייע גם במקרה שלא תדרשו פיצויים ויאפשר לכם לקבל אישורים חיוניים מהמשטרה, מקופות החולים, או מביטוח לאומי.

 

אל תתמהמהו

על תביעות נזקי גוף חלה תקופת ההתיישנות ולכן חשוב להגיש אותן כמה שיותר קרוב לזמן הפגיעה. אם נפגעתם ואתם מעוניינים לקבל פיצויים, אל תתמהמהו, פנו לעורך דין מוסמך ומקצועי והגישו תביעה נגד הגוף שהתרשל.

 

נאבקים אתכם ובשבילכם

תביעות נזיקין הן לרוב תביעות מורכבות, במסגרתן צד אחד מנסה להוכיח את הנזק שנגרם לו ואת אשמת הצד השני, בעוד הצד השני מנסה להוכיח בדיוק את ההיפך ולא בוחל באמצעים למזער את אחריותו ואף להתנער ממנה כליל, על מנת להימנע ככל הניתן מתשלום פיצויים. הוכחת הקשר הסיבתי בין הרשלנות לנזק עלולה להיות מורכבת מאוד משום שברוב המקרים הגוף הנתבע יעשה כל שביכולתו וישקיע מאמצים רבים להפריך את קשר זה.

לפיכך, חשוב להיעזר בתביעות אלו במשרד עורכי דין מקצועי ומנוסה בתחומו שישקיע את כל המאמצים והמשאבים ויפעל בנחישות חסרת פשרות על מנת להשיג לניזוק את הפיצויים שמגיעים לו.

אונגר שויגמן משרד עורכי דין עומד לצד הנפגעים, מעניק להם ליווי מקצועי, מסור ואישי, ומבטיח כי אלה יקבלו את הפיצוי המרבי בנסיבות העניין, תוך ייצוג משפטי מקצועי, נחוש וחסר-פשרות. למשרד ניסיון רב בתביעות נזקי גוף, אותן הוא מנהל ביסודיות, תוך ירידה לפרטיו של כל מקרה ומקרה והקפדה לחשוב קדימה על מנת לצפות את כל התרחישים האפשריים. כל זאת על מנת להבטיח זכיה בפיצוי משמעותי, כולל ומקיף בגין הפגיעה.

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:
או השאירו פרטים בטופס:
דילוג לתוכן