רשלנות רפואית | מימוש זכויות רפואיות | נזקי גוף

עורך דין רשלנות רפואית

נגרם לכם נזק כתוצאה מרשלנות רפואית ואתם מעוניינים להגיש תביעה על מנת לקבל פיצויים? זקוקים לסיוע מקצועי של עורך דין רשלנות רפואית מנוסה? במאמר זה נסביר לכם מהי תביעת רשלנות רפואית, נעניק לכם דוגמאות נפוצות למקרי רשלנות ונסביר לכם מדוע כל כך חשוב להיעזר בעורך דין מקצועי ובעל ניסיון עבור תביעות מסוג זה.

כאשר אנו חולים, אנו מעניקים אמון מלא לרופאים, לאחיות ולשאר הצוות הרפואי שמעניק לנו טיפול. התפקיד של האנשים הללו הוא להשקיע מאמצים רבים ולעשות כל שביכולתם על מנת לטפל בנו ולשפר את מצבנו הרפואי. ברוב המקרים הרופאים ישקיעו את כל המאמצים ויעניקו לנו טיפול מסור ורציני. אך לצערנו, אנו שומעים על מקרים רבים של רשלנות רפואית שגורמת לנזק למטופל.

הכוח שיש לרופא גדול מאוד ולכן כל טעות קטנה שלו עלולה לגרום לנזקים גדולים וחמורים אצל המטופל. על מנת לקבל פיצויים על נזק שנגרם מרשלנות רפואית יש להיעזר בעורך דין מקצועי ולהגיש תביעת נזיקין.

 

מהי תביעת רשלנות רפואית?

פירוש המושג רשלנות רפואית הוא מתן שירותים רפואיים בצורה לא סבירה שבעקבותיה נגרם נזק למטופל. כאשר אדם מאמין שנגרם לו או לקרוב המשפחה שלו נזק כתוצאה מטיפול רשלני של הרופא, עליו לגשת לעורך דין המתמחה ברשלנות רפואית ולהגיש תביעת נזיקין.

על מנת לקבל פיצויים בתביעת רשלנות רפואית, על התובע להוכיח שהרופא נהג בצורה שרופא סביר לא היה נוהג בה, להביא לבית המשפט הוכחות על הנזק שנגרם למטופל ולהראות ראיות המוכיחות את הקשר הסיבתי בין רשלנות הרופא לנזק שנגרם למטופל.

קיימים שלושה סוגים מרכזיים של רשלנות רפואית:

  1. התרשלות במתן הטיפול הרפואי
  2. התרשלות בגין היעדר הסכמה מדעת
  3. פגיעה באוטונומיה
עורך דין רשלנות רפואית
עורך דין רשלנות רפואית

מתי ניתן להגיש תביעה זו?

קיימים מקרים רבים בהם ניתן להגיש תביעת רשלנות רפואית ולנסות לקבל פיצויים. להלן מספר דוגמאות נפוצות למקרים בהם יש רשלנות רפואית:

  • אבחנה מאוחרת: מקרה שבו הרופא אבחן מחלה מאוחר מדי אף על פי שיכל לגלותה מוקדם יותר ולהתחיל טיפול שהיה מונע את הידרדרותה, הוא מקרה של רשלנות רפואית וניתן לתבוע את הרופא על רשלנותו במקרה זה.
  • טיפול מיותר: כאשר רופא מעניק למטופל טיפול מיותר, תרופה לא נכונה או תרופה במינון לא נכון הוא עלול לגרום נזק למטופל, נפשי ופיזי. במקרה זה, ניתן לתבוע את הרופא על רשלנות רפואית ולקבל פיצויים.
  • רשלנות בניתוח: לצערנו בניתוחים רבים רופאים מתרשלים וכתוצאה מכך מעוררים נזקים קטנים וגדולים אצל המטופל. התרשלות הרופא יכולה לבוא לידי ביטוי במקרים שונים לרבת: תפירה לא נכונה, הוצאת רק חלק מהגידול וכדומה.
  • נזק נפשי: בישראל, ניתן לתבוע רופא ולקבל ממנו פיצויים גם כאשר הוא גרם לכם לנזק נפשי. מטופלים רבים נפגעים נפשית מרשלנות בלידה, רשלנות בניתוח, רשלנות בטיפול פסיכולוגי ועוד. כאשר מדובר בנזק נפשי קשה יותר להוכיח ולהעריך את שווי הנזק.

 

מדוע חשוב להיעזר בעורך דין רשלנות רפואית מקצועי ומנוסה?

כאשר מגישים תביעה בעזרת עורך דין  ישנה חשיבות רבה להיעזרות בעורך דין רשלנות רפואית מקצועי ומנוסה בתחום. תביעות מסוג זה הן בדרך כלל תביעות מורכבות ומסובכות שחשוב לבצע אותן בצורה מקצועית ויעילה. עורך דין שטיפל בעבר בתביעות מסוג זה ידע כיצד לסייע לכם במצבים שונים שעלולים להתעורר וכך ידאג שתקבלו את הפיצויים בקלות ובמהירות.

לעומת זאת, בחירה בעורך דין חובבן שלא מכיר את התחום עלולה לעלות לכם בעוגמת נפש רבה, להביא לכישלון התביעה ולמנוע מכם את הפיצויים שמגיעים לכם.

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

רשלנות רפואית – פטירת ילוד

רשלנות רפואית – פטירת ילוד נחשבת למקרה קשה של פגיעה בתא המשפחתי, במסגרתו התרחשו כשלים, מחדלים ושגיאות מיותרים שאלמלא הם, לא הייתה מתרחשת פטירה מלכתחילה.

קרא עוד »
עורכת דין אנה אונגר - משרד
אונגר שויגמן משרד עו"ד רשלנות רפואית | מימוש זכויות רפואיות | נזקי גוף לוגו
5/5

לייעוץ עם עו"ד השאירו פרטים!