עורך דין רשלנות רפואית

נגרם לכם נזק כתוצאה מרשלנות רפואית ואתם מעוניינים להגיש תביעה על מנת לקבל פיצויים? זקוקים לסיוע מקצועי של עורך דין רשלנות רפואית מנוסה? במאמר זה נסביר לכם מהי תביעת רשלנות רפואית, נעניק לכם דוגמאות נפוצות למקרי רשלנות ונסביר לכם מדוע כל כך חשוב להיעזר בעורך דין מקצועי ובעל ניסיון עבור תביעות מסוג זה.

כאשר אנו חולים, אנו מעניקים אמון מלא לרופאים, לאחיות ולשאר הצוות הרפואי שמעניק לנו טיפול. התפקיד של האנשים הללו הוא להשקיע מאמצים רבים ולעשות כל שביכולתם על מנת לטפל בנו ולשפר את מצבנו הרפואי. ברוב המקרים הרופאים ישקיעו את כל המאמצים ויעניקו לנו טיפול מסור ורציני. אך לצערנו, אנו שומעים על מקרים רבים של רשלנות רפואית שגורמת לנזק למטופל.

הכוח שיש לרופא גדול מאוד ולכן כל טעות קטנה שלו עלולה לגרום לנזקים גדולים וחמורים אצל המטופל. על מנת לקבל פיצויים על נזק שנגרם מרשלנות רפואית יש להיעזר בעורך דין מקצועי ולהגיש תביעת נזיקין.

 

מהי תביעת רשלנות רפואית?

פירוש המושג רשלנות רפואית הוא מתן שירותים רפואיים בצורה לא סבירה שבעקבותיה נגרם נזק למטופל. כאשר אדם מאמין שנגרם לו או לקרוב המשפחה שלו נזק כתוצאה מטיפול רשלני של הרופא, עליו לגשת לעורך דין המתמחה ברשלנות רפואית ולהגיש תביעת נזיקין.

על מנת לקבל פיצויים בתביעת רשלנות רפואית, על התובע להוכיח שהרופא נהג בצורה שרופא סביר לא היה נוהג בה, להביא לבית המשפט הוכחות על הנזק שנגרם למטופל ולהראות ראיות המוכיחות את הקשר הסיבתי בין רשלנות הרופא לנזק שנגרם למטופל.

קיימים שלושה סוגים מרכזיים של רשלנות רפואית:

  1. התרשלות במתן הטיפול הרפואי
  2. התרשלות בגין היעדר הסכמה מדעת
  3. פגיעה באוטונומיה

 

מתי ניתן להגיש תביעה זו?

קיימים מקרים רבים בהם ניתן להגיש תביעת רשלנות רפואית ולנסות לקבל פיצויים. להלן מספר דוגמאות נפוצות למקרים בהם יש רשלנות רפואית:

  • אבחנה מאוחרת: מקרה שבו הרופא אבחן מחלה מאוחר מדי אף על פי שיכל לגלותה מוקדם יותר ולהתחיל טיפול שהיה מונע את הידרדרותה, הוא מקרה של רשלנות רפואית וניתן לתבוע את הרופא על רשלנותו במקרה זה.
  • טיפול מיותר: כאשר רופא מעניק למטופל טיפול מיותר, תרופה לא נכונה או תרופה במינון לא נכון הוא עלול לגרום נזק למטופל, נפשי ופיזי. במקרה זה, ניתן לתבוע את הרופא על רשלנות רפואית ולקבל פיצויים.
  • רשלנות בניתוח: לצערנו בניתוחים רבים רופאים מתרשלים וכתוצאה מכך מעוררים נזקים קטנים וגדולים אצל המטופל. התרשלות הרופא יכולה לבוא לידי ביטוי במקרים שונים לרבת: תפירה לא נכונה, הוצאת רק חלק מהגידול וכדומה.
  • נזק נפשי: בישראל, ניתן לתבוע רופא ולקבל ממנו פיצויים גם כאשר הוא גרם לכם לנזק נפשי. מטופלים רבים נפגעים נפשית מרשלנות בלידה, רשלנות בניתוח, רשלנות בטיפול פסיכולוגי ועוד. כאשר מדובר בנזק נפשי קשה יותר להוכיח ולהעריך את שווי הנזק.

 

מדוע חשוב להיעזר בעורך דין רשלנות רפואית מקצועי ומנוסה?

כאשר מגישים תביעה בעזרת עורך דין  ישנה חשיבות רבה להיעזרות בעורך דין רשלנות רפואית מקצועי ומנוסה בתחום. תביעות מסוג זה הן בדרך כלל תביעות מורכבות ומסובכות שחשוב לבצע אותן בצורה מקצועית ויעילה. עורך דין שטיפל בעבר בתביעות מסוג זה ידע כיצד לסייע לכם במצבים שונים שעלולים להתעורר וכך ידאג שתקבלו את הפיצויים בקלות ובמהירות.

לעומת זאת, בחירה בעורך דין חובבן שלא מכיר את התחום עלולה לעלות לכם בעוגמת נפש רבה, להביא לכישלון התביעה ולמנוע מכם את הפיצויים שמגיעים לכם.

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

רשלנות רפואית מחלת לימפומה

מחלת הלימפומה היא סוג של סרטן ועל כן עשויה להיות מאוד מסוכנת עבור אלו המאובחנים בה. בטיפול ובאבחון מחלה זאת נדרש מהרופאים לגלות מקצועיות וזהירות

רשלנות רפואית מפרצת במוח

טיפול במפרצת במוח חייב להיעשות בתשומת לב וזהירות גבוהות מאוד לאור העובדה כי מדובר באזור מאוד רגיש אשר טעות יכולה לגרום לנזק חמור ובלתי הפיך.

רשלנות רפואית בשבץ מוחי

שבץ מוחי הוא לא דבר מתוכנן ולעיתים גם מאוד קשה להציל את המצב לאחר שהוא כבר מתרחש כך שהוא עשוי להשאיר נזק משמעותי אצל המטופל,

רשלנות רפואית בניתוח ראש

ניתוחי ראש הם ניתוחים מאוד מורכבים אך ברור כי עריכתם נעשית בתור מוצא אחרון ומתי שהם באמת נדרשים. לצערנו, לא תמיד ניתוחי ראש מסתיימים כפי

רשלנות רפואית בניתוח קיסרי

ניתוח קיסרי הוא הליך לידה אשר נשים רבות עוברות, הן כאלה אשר מתוכננות לכך לאור מצבן הרפואי או סיבות אחרות, אך הן במקרים בהם יש

רשלנות רפואית באבחון גידול בריאה

גידול בריאה יכול להשפיע רבות על מטופל עוד טרם גילויו והוא מביא עמו תסמינים רבים הקשורים בעיקר לנשימה של המטופל. במקרים בהם לא זוהו התסמינים

לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:
או השאירו פרטים בטופס:
דילוג לתוכן