רשלנות רפואית

במאמר זה תוכלו לקבל מידע שיסביר לכם מהי תביעת רשלנות רפואית, מהי החשיבות של חוות דעת מקצועית בתביעות מסוג זה ומדוע אונגר שויגמן הוא המשרד המתאים לטיפול בתיקים הללו.

 

מהי רשלנות רפואית?

כאשר אנו פונים לצוות רפואי על מנת לקבל טיפול, אנו מצפים לקבל טיפול מסור ורציני. רובנו סומכים על הצוות הרפואי בעיניים עצומות ומאמינים שהם משקיעים את כל המאמצים על מנת לסייע לנו. אך לצערנו, קיימים מקרים רבים בהם הצוות הרפואי מתרשל ולא מבצע את עבודתו כראוי. הכוח שיש בידיים של הצוות גדול מאוד ולכן כל התרשלות קטנה שלהם עלולה לגרום לנזקים גדולים אצל המטופל.

מקרים של רשלנות רפואית מתרחשים במהלך טיפול רפואי לקוי, באבחון שגוי או מאוחר, באי-יידוע המטופל על השלכות הטיפול, באי-קבלת הסכמתו ועוד. על מנת להוכיח רשלנות רפואית יש לשכנע את בית המשפט כי הטיפול חרג ממסגרת הטיפול הסביר והמקובל וכי בשל אותה הרשלנות נגרם נזק.

 

את מי ניתן לתבוע בגין רשלנות רפואית?

במידה ונגרם לך נזק עקב טיפול רפואי רשלני, באפשרותך להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית נגד הצוות הרפואי/פרא-רפואי המטפל, נגד המוסד בו התבצע הטיפול, נגד קופת החולים או נגד המדינה. זוהי תביעת נזיקין שמטרתה קבלת פיצויים מהנתבעים.

 

כיצד תוכיחו רשלנות רפואית?

על מנת להוכיח לבית המשפט שהתקיימה רשלנות רפואית ולהצליח בתביעת הנזיקין יש להוכיח ולהעניק ראיות לשלוש טענות מרכזיות:

  • יש להוכיח שהצוות הרפואי התרשל בעבודתו ולא טיפל במטופל בצורה שבה צוות סביר היה מטפל בו.
  • יש להוכיח לבית המשפט את גודל הנזק הנפשי והפיזי שנגרם למטופל.
  • יש להוכיח את הקשר הסיבתי בין הרשלנות של המטפלים לבין הנזק שנגרם למטופל.

על מנת להוכיח לבית המשפט את קיומם של הדברים הללו, יש להיעזר בחוות דעת רפואית של מומחה מקצועי ומנוסה.

 

חשיבותה של חוות דעת רפואית מקצועית

בתביעות רשלנות רפואית, ישנה חשיבות רבה להיעזר בחוות דעת רפואית אמינה ומבוססת, אשר בוחנת את הממצאים בתיק הרפואי ומשווה אותם לנורמות הטיפול המקובלות באותה עת. חוות הדעת מחזקת את הטענות על הרשלנות ומוכיחה שהרופא לא פעל בצורה סבירה. כמו כן, חוות הדעת תוכיח את הקשר בין הנזק שנגרם למטופל לבין הרשלנות של הרופא.

חשוב להיעזר במומחה רפואי בעל ניסיון בכתיבת חוות דעת דומות. כמו כן, חשוב שכותב חוות הדעת יכיר מקרוב את התחום הספיציפי בו בוצעה הרשלנות הרפואית. לדוגמה, אם אתם מנסים להוכיח נזק נפשי שנגרם למטופל יש להיעזר במומחה בתחום הפסיכיאטריה.

קיימים סוגים רבים של חוות דעת רפואיות עבור תביעות רשלנות רפואית לרבות: חוות דעת אורטופדיות, חוות דעת נוירולוגיות, חוות דעת של ממוחה באולטרה – סאונד ועוד.

אונגר שויגמן משרד עורכי דין עומד בקשרי עבודה שוטפים עם מומחים רפואיים בעלי שם, אשר חוות דעתם הוכחה כמוערכת על-ידי בית המשפט. ניסיוננו המעשי העשיר בתביעות מסוג זה מאפשר לנו להתאים במדויק כל פגיעה למומחה הרפואי המתאים, וכך למזער הוצאות ולמקסם את סיכויי התביעה.

 

נפגעת מרשלנות רפואית? יש לך כתובת!

אונגר שויגמן משרד עורכי דין מתמחה בתביעות רשלנות רפואית ומעניק ייצוג מקצועי וחסר-פשרות, תוך דגש מיוחד על ליווי צמוד ואישי לכל אורך שלבי התביעה השונים. המשרד עוסק בכל סוגי הרשלנות הרפואית, בכל תחומי הרפואה ובכל סוג נזק. בין השאר, במקרים בהם נגרם נזק בלתי הפיך, כגון:

תיקים של רשלנות רפואית במהלך ההיריון, בהם עקב רשלנות בביצוע ובפיענוח בדיקות נולד ילד בעל מום עם צרכים מיוחדים.

תביעות של רשלנות רפואית במהלך ההריון בדרך כלל נוגעות למקרים בהם הרופא לא אבחן: רעלת הריון, סוכרת הריון, היפוגליקמיה, תאימות Rh, זיהומים, הריון חוץ רחמי ועוד.

כמו כן, ישנן תביעות רבות הנוגעות למקרים בהם הרופא לא הזהיר את האם מתרופות שעלולות לגרום לנזק לעובר כאשר הן נלקחות במהלך ההריון.

תיקים של רשלנות רפואית בלידה עצמה, בהם במהלך הלידה התרחשה רשלנות אשר גרמה לתמותה או לנזק לילוד. 30 אחוז מתביעות הרשלנות בישראל נוגעים לתחום הרשלנות והלידה. אונגר שויגמן מטפלים במקרים הללו ברגישות ובזהירות מיוחדת ומתחשבים ברגשות של האם והמשפחה.

תיקים של רשלנות רפואית באבחון ובטיפול במחלות שונות ותיקים של אבחון שגוי ואיחור באבחון, בהם האבחון השגוי או המאוחר גרם לסבל או לקיצור תוחלת חייו של אדם.

לצערנו אנו שומעים על מקרי רשלנות רבים בהם הצוות הרפואי מאבחן מטופל בצורה שגויה וכתוצאה מכך מונע ממנו טיפול שהיה עלול למנוע את הדרדרות מצבו.

כ- 51 אחוזים מתביעות הרשלנות הרפואית נוגעות למקרים בהם הצוות הרפואי איחר באבחון המטופל.

תיקים של רשלנות רפואית בניתוח, בהם התקיימה רשלנות בחדר הניתוח, בשלבים המקדימים, בשלבי ההרדמה או בהליך הכירורגי עצמו, בין אם מדובר בניתוח פלסטי, ניתוח לבבי (קרדיאלי), ניתוח אורטופדי ועוד.

קיימים סוגים רבים של רשלנות רפואית בניתוח לרבות: ביצוע פרוצדורה שגויה, השארת חפצים בגוף המנותח, ניקוב איברים הגורמים לדליפות, חיתוך שגוי, היעדר קבלת הסכמה מדעת של המטופל לניתוח ועוד.

תיקים של רשלנות רפואית בסרטן, בהם הרופא איחר באבחון, התעלם מממצאי הבדיקות או העניק לחולה טיפול שגוי וכתוצאה מכך גרם למטופל נזק רב. רשלנות רפואית עלולה להופיע בסוגים שונים של סרטן לרבות: סרטן הכבד, סרטן הלבלב וסרטן הוושט.

תיקי רשלנות נוספים בהם הטיפול הרפואי הלקוי הוביל לסיבוך, לפגיעה, לסבל ואף למוות. הרשלנות עלולה לנבוע מהיעדר הסכמה מדעת, מאבחון שגוי, ממתן טיפול שגוי או מאי מתן טיפול.

 

נלחמים עבורך עד קבלת הפיצוי המרבי

הצלחות המשרד בתחום הן שמחזקות את שליחותו, עמידה לצד הנפגעים מרשלנות רפואית וסיוע בקבלת הפיצוי המגיע להם, על מנת להקל על חייהם ועל חיי יקיריהם. לקוחות המשרד נהנים מיתרונות ייחודיים מובהקים, המאפשרים את מימוש זכויותיהם והשגת התוצאה המיטבית עבורם בעלויות נמוכות ובזמן הקצר ביותר:

ידע רפואי נרחב והיכרות עמוקה עם מערכת הבריאות – כפראמדיקית במגן דוד אדום במשך 10 שנים ובעלת תואר ראשון בניהול מערכות בריאות, אוחזת עו"ד אנה אונגר בידע אקדמי וניסיון מעשי משמעותיים ובעלי ערך בניהול שוטף של תיקי רשלנות רפואית ובייצוג בבתי המשפט.

 

בחירת המומחה הנכון

לבחירת המומחה המתאים משמעות קריטית להצלחת התיק. המשרד מקושר למומחים המוערכים ביותר בתחומם בארץ ובחו"ל, ויודע לנתב את המקרה המסוים למומחה המתאים, תוך חיסכון מקסימאלי של משאבים.

 

נחישות חסרת פשרות

במשרד אונגר שויגמן לא מרימים ידיים ולא מוותרים עד להשגת התוצאה הרצויה. המשרד עושה הכל על מנת להוציא את הצדק לאור ולהשיג עבורכם את הפיצוי הגבוה ביותר בזמן הקצר ביותר.

 

גמישות מימונית

שכר הטרחה עומד על אחוז מהפיצויים והתשלום מתבצע רק בסיום התהליך.

 

רגישות לנפגע

מקרי רשלנות רפואית נוטים להשפיע בצורה משמעותית על רגשות המטופל ומשפחתו. לפיכך ההתעסקות וההתעמקות במקרה הרשלנות עלולה להיות קשה ומורכבת עבור התובעים. אונגר שויגמן משרד עורכי דין, מטפלים בתיקי הרשלנות הרפואית בזהירות וברגישות תוך התחשבות רבה במצב העדין.

במקביל לפעילותו השוטפת בייצוג נפגעים, מעניק אונגר שויגמן משרד עורכי דין שירותי ייעוץ וליווי בתיקי רשלנות רפואית גם למשרדי עורכי דין. הידע והניסיון הייחודי של המשרד בתחום הרשלנות הרפואית עומדים גם לרשות עורכי הדין המבקשים למקסם את סיכויי הצלחתם והזקוקים לליווי בתיקים מורכבים.

רשלנות רפואית
רשלנות רפואית
רוצה לחזור לחלק מסוים במאמר?
Picture of משרד עורכי דין אונגר שויגמן

משרד עורכי דין אונגר שויגמן

אונגר שויגמן, משרד עורכי דין בהנהלתם של עורך דין אדיר שויגמן ועורכת דין אנה אונגר הינו משרד בעל ניסיון עתיר שנים בתחומי הרשלנות הרפואית ונזקי הגוף ועוסק בדיני נזיקין, טיפול בתביעות תאונות דרכים ותאונות עבודה, ניהול תביעות כנגד חברות הביטוח, המוסד לביטוח לאומי ומשרד הביטחון.
פנו אלינו עוד היום לקביעת פגישת ייעוץ ונסייע גם לכם להשיג את הצדק המגיע לכם.

מידע נוסף סביב הנושא

רשלנות רפואית בניתוח

רשלנות רפואית היא עניין מורכב. הצוות הרפואי עושה ככל יכולתו על מנת לספק שירותי רפואה טובים, המטופל שם את מבטחו בצוות ובסופו של דבר נוצר

קרא עוד »

לייעוץ עם עו"ד השאירו פרטים!

אונגר שויגמן משרד עו"ד רשלנות רפואית | מימוש זכויות רפואיות | נזקי גוף לוגו
5/5